Modelki bielizny

Modelki prezentujące bieliznę zarówno na wybiegach, jak i w czasie sesji fotograficznych to dość specyficzna grupa w tej branży. Oczekuje się od nich innego typu figury niż od zwykłych modelek modowych. Wynika to oczywiście ze specyfiki prezentowanego stroju. Masz szansę, jeśli posiadasz dość obfity biust, a przy tym niezbyt szerokie biodra.

Modelki specjalizujące się w prezentowaniu tak skąpych strojów nie muszą być aż tak bardzo szczupłe. Preferowana jest bardziej kobieca i zaokrąglona sylwetka. Zdarzają się zlecenia specyficzne – na przykład jeśli prezentowana kolekcja przeznaczona jest dla pań z bardzo dużym biustem lub puszystych. Wtedy naturalnie modelki muszą spełniać te standardy. Podobnie jest z kolekcjami kostiumów kąpielowych oraz bielizny dla kobiet ciężarnych oraz mam karmiących.

Ze względu na odsłanianie dużej części ciała wymaga się od tych pań nienagannego ciała. Gładkiej skóry bez blizn, wykluczone są tatuaże, skaryfikacje i inne nietypowe ozdoby ciała. Nawet piercing w nietypowych miejscach może sprawić, że nie zostaniesz zatrudniona.


Od wielu lat klasyczna suknia ślubna jest nr. 1 Tradycyjna ślubna suknia z tafty to najczęściej wybierany model