Modelki o specyficznej urodzie

morska.jazda.net.pl

Zdarzają się sesje fotograficzne, gdzie według zamysłu artysty występować powinny modelki o wyjątkowej urodzie i rysach twarzy.

Często zdarza się to w przypadku określonej linii produktów odzieżowych – na przykład jeśli kolekcja ma charakterystyczne kroje, kolory i wzory kojarzące się z krajem kwitnącej wiśni. Wtedy koniecznym wymogiem jest, by pozująca dziewczyna miała takie, a nie inne rysy twarzy, przywodzące na myśl Azję.

Podobnie jest z kosmetykami i ubraniami w stylu retro. Jeśli sesja ma być stylizowana na przykład na lata pięćdziesiąte lub sześćdziesiąte modelka powinna dobrze prezentować się z mocno podkreślonymi na czerwono ustami, mieć ciemną oprawę oczu oraz jasną, wręcz alabastrową cerę. Ideałem piękna w owych czasach były też odrobinę krąglejsze panie, niż obecnie. Dlatego przy castingach w przedbiegach odpadną dziewczyny, które nie spełniają wskazanych wymogów.

Charakterystyczny typ urody może stać się przepustką do wielkiej kariery. Część modelek znana jest właśnie ze względu na zapadające w pamięć rysy twarzy. W ten sposób coś, co wydaje się wadą można przekuć w wielką zaletę.

Najmodniejsze w tym sezonie sukienki sylwestrowe od najlepszych światowych projektantów