Predyspozycje – posiadasz je?

Zastanawiasz się zapewne, jakie warunki fizyczne powinnaś spełnić, by znaleźć zatrudnienie w branży mody. Po pierwsze, odpowiedni wiek – zwykle dziewczyny pracujące jako modelki mieszczą się w przedziale od czternastu do dwudziestu lat (górna granica czasem się przesuwa, jednak rzadko spotyka się aktywnie pracujące modelki powyżej dwudziestego piątego roku życia).

Znakiem rozpoznawalnym modelek jest ich sylwetka. Wzrost powyżej metra siedemdziesięciu oraz maksymalnie sześćdziesiąt centymetrów w talii oraz do dziewięćdziesięciu w biodrach.

Źle widziane u osób parających się modelingiem są sztuczne włosy. Powinnaś też unikać widocznego farbowania – odpadają kolory, w których włosy naturalnie nie występują oraz pasemka. Pracodawcy niechętnym okiem spoglądają także na tatuaże i piercing. Nie powinnaś tez odwiedzać zbyt często solarium – nienaturalna opalenizna nie pasuje do tego zawodu i źle prezentuje się zarówno w świetle wybiegów, jak i na fotografiach. Istotna jest także jednolita skóra i cera bez problemów. Wszelkie blizny, znamiona i przebarwienia przykuwają nadmiernie uwagę w niekoniecznie pozytywny sposób jednak da się ich łatwo usunąć używając krem na blizny.

Klasyczna biała suknia ślubna wraz z dodatkami Bardzo ważne jest, aby nie kupować sukienki do ślubu na ostatnią chwilę